BAHARUKadar komisen TikTok Shop Malaysia berubah pada 31 Okt 2026 Lihat perubahan

Kalkulator Yuran Walmart Marketplace

Yuran rujukan mengikut kategori dengan jalur harga dan peringkat Walmart, diskaun New-Seller Savings 2026 dan yuran pemenuhan WFS mengikut berat penghantaran. Lihat bayaran dan margin anda sebelum menyenaraikan produk.

AktifKadar disahkan 26 Okt 20265 sumber rasmi

1Produk & kedai

Jenis kedai

2Harga & kos

$
$
$

Baucar atau diskaun anda sendiri bagi keseluruhan pesanan. Baucar tajaan platform tidak mengurangkan yuran atau bayaran anda.

3Penghantaran & tambahanPilihan

$
lb

Berat satu unit berbungkus. Di bawah 1 lb, Walmart menambah 0.25 lb dan membundarkan ke atas.

lb

Panjang × lebar × tinggi dalam inci ÷ 139. Mulai 1 lb, yang lebih besar antara berat unit dan berat dimensi digunakan.

$
$

Pembungkusan, iklan, sampel…

4Program & pilihan

Kadar yuran yang digunakan

Diisi daripada jadual rasmi. Ubah mana-mana kadar supaya sepadan dengan Seller Center anda.

%
%
$ seunit
$ seunit
$ seunit
$ seunit
%
Baki anda setiap pesananDikemas kini semasa menaip
–
Bayaran selepas yuran platform
    Jumlah yuran platform–
    Untung setiap pesanan–
    Margin–
    Harga pulang modal–
    Harga untuk margin 30%–

    Anggaran sahaja; penyata akaun penjual anda adalah muktamad.

    Cara yuran Walmart Marketplace berfungsi

    Walmart Marketplace (AS) tidak mengenakan langganan bulanan atau yuran pendaftaran. Bagi setiap jualan anda membayar yuran rujukan: peratusan daripada jumlah harga jualan, iaitu harga item serta sebarang caj penghantaran, pengendalian dan pembalut hadiah yang dibayar pelanggan. Walmart memotongnya daripada bayaran anda. Jika anda menggunakan Walmart Fulfillment Services (WFS), yuran pemenuhan dan penyimpanan ditambah.

    1. Yuran rujukan

    Kebanyakan kategori membayar kadar tetap, biasanya 15%. Sesetengah kategori menggunakan salah satu daripada dua peraturan lain, dan kalkulator menggunakan kedua-duanya secara automatik:

    • Jalur harga penuh. Satu kadar dikenakan pada keseluruhan item, bergantung pada jumlah harga jualannya. Contohnya, Beauty, Health & Personal Care membayar 8% jika item dijual pada $10 atau kurang dan 15% melebihi $10.
    • Peringkat bahagian. Satu kadar dikenakan pada bahagian harga sehingga satu ambang dan kadar kedua pada bahagian yang melebihinya. Contohnya, Electronics Accessories membayar 15% pada $100 pertama dan 8% pada bakinya.

    Sesetengah sumber sekunder melaporkan bahawa Walmart menurunkan kadar dalam beberapa kategori mulai Jun 2026, tetapi jadual yang diterbitkan Walmart di atas tidak berubah. Setiap kadar dalam kalkulator boleh disunting, jadi semak lajur kadar komisen dalam penyata pembayaran Seller Center anda dan masukkan kadar anda sendiri jika berbeza.

    New-Seller Savings 2026

    Penjual kali pertama yang mula berjual selepas 1 Februari 2026 dan mendaftar melalui borang Seller Center mendapat diskaun pada yuran rujukan. Diskaun bergantung pada GMV (nilai barangan kasar) sejak pelancaran:

    GMV sejak pelancaranDiskaun yuran rujukan
    $0.01–$50,00020%
    $50,001–$500,00030%
    Melebihi $500,00040%

    Program ini berjalan dari 2 Februari 2026 hingga 31 Januari 2027. Diskaun berhenti pada 31 Januari 2027 atau apabila anda mencapai had maksimum $72,000, yang mana lebih awal. Penjual yang menyertai antara 1 Februari dan 27 April 2026 tidak perlu mendaftar dengan klik. Penjual layak yang menggunakan WFS juga mendapat pulangan 10% daripada yuran pemenuhan mereka, sehingga $2,000. Tawaran ini turut merangkumi insentif lain (rebat iklan carian tajaan dan kredit Walmart Connect); ia tidak mengubah yuran setiap pesanan, jadi kalkulator tidak memasukkannya. Pilih peringkat anda dalam kalkulator untuk melihat diskaun sebagai baris kredit berasingan.

    Yuran Walmart Fulfillment Services

    WFS mengenakan yuran pemenuhan bagi setiap unit, berdasarkan berat penghantaran. Di bawah 1 lb, Walmart menambah 0.25 lb untuk pembungkusan pada berat unit dan membundarkan ke atas. Dari 1 lb hingga 150 lb, berat penghantaran ialah yang lebih besar antara berat unit dan berat dimensi (panjang × lebar × tinggi dalam inci ÷ 139), dibundarkan ke paun penuh seterusnya. Yuran asas standard, berkuat kuasa sejak April 2025, ialah:

    Berat penghantaranYuran seunit
    Sehingga 1 lb$3.45
    2 lb$4.95
    3 lb$5.45
    4–20 lb$5.75 + $0.40 setiap lb melebihi 4 lb
    21–30 lb$15.55 + $0.40 setiap lb melebihi 21 lb
    31–50 lb$14.55 + $0.40 setiap lb melebihi 31 lb
    51–150 lb$17.55 + $0.40 setiap lb melebihi 51 lb

    Jadual yang diterbitkan Walmart menunjukkan yuran permulaan yang lebih rendah untuk 31–50 lb ($14.55) berbanding 21–30 lb ($15.55). Kalkulator menggunakan jadual itu tepat seperti yang diterbitkan.

    Surcaj seunit: pakaian $0.50, bahan berbahaya $0.50, item berharga di bawah $10 $1.00, saiz besar $3.00 (sisi terpanjang melebihi 48 inci, sisi tengah melebihi 30 inci, atau sisi terpanjang + lilitan melebihi 105 inci). Item saiz besar yang lebih besar ($20, dengan berat dikira sekurang-kurangnya 90 lb) dan item Big & Bulky ($155 serta $0.80 bagi setiap paun melebihi 90 lb) mengikut peraturan berbeza dan tidak diliputi di sini. Penyimpanan berharga $0.75 setiap kaki padu sebulan, meningkat selepas 30 hari pada Oktober–Disember. Mulai 30 Jun 2026, penyimpanan jangka panjang ialah $2.25 setiap kaki padu untuk 366–450 hari dan $7.50 melebihi 450 hari. Masukkan kos penyimpanan di bawah kos lain.

    Contoh pengiraan

    Contoh 1: barang rumah $24.99 dihantar oleh penjual

    Home, Kitchen, Decor & Garden pada 15%, kos produk $8, tiada caj penghantaran kepada pelanggan.

    Yuran rujukan (15%)−$3.75
    Jumlah yuran$3.75
    Bayaran$21.24

    Untung $13.24 (margin 53.0%).

    Contoh 2: item yang sama dengan New-Seller Savings (peringkat 20%)

    Yuran rujukan (15%)−$3.75
    Diskaun New-Seller Savings (20%)+$0.75
    Jumlah yuran$3.00
    Bayaran$21.99

    Yuran rujukan turun daripada $3.75 kepada $3.00, jadi untung meningkat kepada $13.99.

    Contoh 3: item yang sama dipenuhi oleh WFS (1.5 lb)

    Unit 1.5 lb dibundarkan ke 2 lb, jadi yuran asasnya $4.95.

    Yuran rujukan (15%)−$3.75
    Yuran pemenuhan WFS−$4.95
    Jumlah yuran$8.70
    Bayaran$16.29

    Untung $8.29. Jika anda menghantar sendiri, masukkan kos penghantaran anda sendiri sebelum membandingkan kedua-duanya.

    Contoh 4: kemeja-T $14.99 dipenuhi oleh WFS (0.6 lb)

    Pakaian yang dijual pada $15 atau kurang membayar yuran rujukan 5%. 0.6 lb + 0.25 lb dibundarkan ke 1 lb, dan surcaj pakaian ditambah.

    Yuran rujukan (5%)−$0.75
    Yuran pemenuhan WFS−$3.45
    Surcaj pakaian WFS−$0.50
    Jumlah yuran$4.70
    Bayaran$10.29

    Contoh 5: aksesori elektronik $129, peringkat bahagian

    15% pada $100 pertama ($15.00) ditambah 8% pada baki $29 ($2.32) memberikan yuran rujukan $17.32.

    Semakan: halaman harga Walmart mengira item 9 lb dengan yuran WFS $7.75. Kalkulator memberikan $7.75.

    Yuran rujukan mengikut kategori

    Daripada jadual yuran rujukan Walmart untuk kategori kontrak, dikemas kini 9 Mac 2026. Kadar dikenakan pada jumlah harga jualan.

    KategoriYuran rujukan
    Apparel & Accessories5% sehingga $15; 10% sehingga $20; 15% melebihi $20 (harga penuh)
    Appliances - Compact12% pada bahagian sehingga $300; 8% pada bahagian yang melebihi
    Appliances - Major8%
    Automotive & Powersports12%
    Baby Products8% sehingga $10; 15% melebihi $10 (harga penuh)
    Base Power Tools12%
    Beauty, Health & Personal Care8% sehingga $10; 15% melebihi $10 (harga penuh)
    Books15%
    Camera & Photo8%
    Collectibles: trading cards, trading card games, comics, coins, autographed collectibles, collectible ephemera8% pada bahagian sehingga $2,500; 2.35% pada bahagian yang melebihi
    Collectibles: all other collectible categories8%
    Consumer Electronics8%
    Electronics Accessories15% pada bahagian sehingga $100; 8% pada bahagian yang melebihi
    Grocery8% sehingga $15; 15% melebihi $15 (harga penuh)
    Home, Kitchen, Decor & Garden15%
    Indoor & Outdoor Furniture15% pada bahagian sehingga $200; 10% pada bahagian yang melebihi
    Industrial & Scientific Supplies12%
    Jewelry & Precious Metals20% pada bahagian sehingga $250; 5% pada bahagian yang melebihi
    Luggage & Travel Accessories15%
    Music15%
    Musical Instruments12%
    Office Products15%
    Office Products: printer cartridges12%
    Outdoor Power Tools15% sehingga $500; 8% melebihi $500 (harga penuh)
    Outdoors Products & Sports15%
    Outdoors Products & Sports: hunting trail monitors, binoculars, telescopes, spotting scopes, night vision goggles8%
    Personal Computers6%
    Pet Supplies15%
    Plumbing, Heating, Cooling & Ventilation10%
    Shoes, Handbags, Backpacks & Sunglasses15%
    Software & Computer Video Games15%
    Tires & Wheels10%
    Tools & Home Improvement15%
    Toys & Games15%
    Video & DVD15%
    Video Game Consoles8%
    Watches15% pada bahagian sehingga $1,500; 3% pada bahagian yang melebihi
    Everything Else15%

    Soalan lazim

    Adakah Walmart Marketplace mengenakan yuran bulanan?

    Tidak. Walmart Marketplace tiada langganan bulanan dan tiada yuran pendaftaran. Anda membayar yuran rujukan bagi setiap jualan, serta yuran WFS jika menggunakan pemenuhan Walmart.

    Adakah yuran rujukan dikenakan pada caj penghantaran?

    Ya. Walmart mengira yuran rujukan berdasarkan jumlah harga jualan, yang merangkumi harga item serta sebarang caj penghantaran, pengendalian dan pembalut hadiah yang dibayar oleh pelanggan.

    Bagaimanakah diskaun New-Seller Savings 2026 berfungsi?

    Penjual kali pertama yang mula berjual selepas 1 Februari 2026 dan mendaftar mendapat diskaun 20%, 30% atau 40% pada yuran rujukan bergantung pada GMV sejak pelancaran, sehingga 31 Januari 2027 atau had maksimum $72,000. Pengguna WFS yang layak juga mendapat pulangan 10% daripada yuran pemenuhan, sehingga $2,000.

    Bagaimanakah berat penghantaran WFS dikira?

    Di bawah 1 lb, Walmart menambah 0.25 lb pada berat unit dan membundarkan ke atas. Mulai 1 lb, Walmart mengambil yang lebih besar antara berat unit dan berat dimensi (P × L × T ÷ 139) dan membundarkan ke paun seterusnya.

    Mengapakah penyata saya menunjukkan kadar rujukan yang berbeza?

    Sesetengah kategori mungkin menggunakan kadar kontrak atau kadar yang dikemas kini. Setiap kadar dalam kalkulator boleh disunting, jadi masukkan kadar komisen yang ditunjukkan dalam penyata Seller Center anda.

    Sumber rasmi

    Kadar disahkan:

    1. 01Referral fee schedule for contract categories — Walmart Marketplace Learn (updated 9 Mar 2026)
    2. 02Pricing: referral fees and Walmart Fulfillment Services fees — Walmart Marketplace (checked 27 Oct 2026)
    3. 03New-Seller Savings 2026 (20% / 30% / 40% off referral fees, 2 Feb 2026 – 31 Jan 2027) — Walmart Marketplace
    4. 04New Seller Savings — general offer details and terms — Walmart Marketplace
    5. 05WFS fees (fees effective April 2025; long-term storage from 30 Jun 2026) — Walmart Marketplace Learn (updated 27 May 2026)

    Nampak kadar yang kelihatan salah? Laporkan di GitHub dan kami akan menyemaknya semula dengan halaman rasmi.